shadow-981228 - en to pl translation catalogue (441 entries)

en: Warning: unknown group %s
pl: Ostrzeżenie: nieznana grupa %s

en: Warning: too many groups
pl: Ostrzeżenie: zbyt wiele grup

en: Your password has expired.
pl: Twoje hasło straciło ważność.

en: Your password is inactive.
pl: Twoje hasło jest nieaktywne.

en: Your login has expired.
pl: Twoje konto straciło ważność.

en:   Contact the system administrator.
pl:   Skontaktuj się z administratorem systemu.

en:   Choose a new password.
pl:   Wybierz nowe hasło.

en: Your password will expire in %ld days.
pl: Twoje hasło straci ważność w ciągu %ld dni.

en: Your password will expire tomorrow.
pl: Jutro twoje hasło straci ważność.

en: Your password will expire today.
pl: Dziś twoje hasło straci ważność.

en: Unable to change tty %s
pl: Nie można zmienić tty %s

en: Environment overflow
pl: Przepełnienie środowiska

en: You may not change $%s
pl: Nie możesz zmieniać $%s

en: %d %s since last login.  Last was %s on %s.
pl: %d %s od ostatniego logowania.  Ostatnie logowanie: dnia %s na terminalu %s.

en: failures
pl: niepowodzenia

en: failure
pl: niepowodzenie

en: Too many logins.
pl: Zbyt wiele otwartych sesji.

en: Password does not decrypt secret key for %s.
pl: Tym hasłem nie można zdeszyfrować tajnego klucza dla %s.

en: Could not set %s's secret key: is the keyserv daemon running?
pl: Nie mogę ustawić tajnego klucza dla %s: czy serwer kluczy działa?

en: You have new mail.
pl: Masz nową pocztę.

en: No mail.
pl: Nie masz poczty.

en: You have mail.
pl: Masz pocztę.

en: Bad password: %s.
pl: Złe hasło: %s.

en: passwd: pam_start() failed, error %d
pl: passwd: pam_start() nie powiodło się, błąd %d

en: Unable to cd to "%s"
pl: Nie mogę zmienić katalogu na "%s"

en: No directory, logging in with HOME=/
pl: Brak katalogu, loguję z HOME=/

en: Executing shell %s
pl: Uruchamiam powłokę %s

note: * Obviously something is really wrong - I can't figure out * how to execute this stupid shell, so I might as well give * up in disgust ...
en: Cannot execute %s
pl: Nie mogę uruchomić %s

en: Invalid root directory "%s"
pl: Nieprawidłowy katalog główny "%s"

en: Can't change root directory to "%s"
pl: Nie mogę zmienić głównego katalogu na "%s"

en: malloc(%d) failed
pl: malloc(%d) nie powiodło się

en: Dialup Password:
pl: Hasło dostępu modemowego:

en: Could not allocate space for config info.
pl: Nie mogę przydzielić miejsca dla informacji o konfiguracji.

note: * Item was never found.
en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
pl: błąd w konfiguracji - nieznana pozycja '%s' (powiadom administratora)

en: error - lookup '%s' failed
pl: błąd - wyszukiwanie '%s' niepowiodło się

en: %s not found
pl: %s nie znaleziony

note: * get the password from her, and set the salt for * the decryption from the group file.
en: Password:
pl: Hasło:

en: %s's Password:
pl: Hasło użytkownika %s:

en: Unknown error %d
pl: Nieznany błąd %d

en: Usage: %s [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-W warn]
    	[-I inactive] [-E expire] [-d last_day] user
pl: Użycie: %s [-l] [-m min_dni] [-M maks_dni] [-W ostrzeż]
    	[-I nieaktywne] [-E utrata_ważności] [-d ostatni_dzień] użytkownik

en: Usage: %s [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-d last_day] user
pl: Użycie: %s [-l] [-m min_dni] [-M maks_dni] [-d ostatni_dzień] użytkownik

en: Minimum Password Age
pl: Minimalny wiek hasła

en: Maximum Password Age
pl: Maksymalny wiek hasła

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
pl: Ostatnia zmiana hasła (RRRR-MM-DD)

en: Password Expiration Warning
pl: Ostrzeżenie o utracie ważności hasła

en: Password Inactive
pl: Hasło nieaktywne

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
pl: Data utraty ważności konta (RRRR-MM-DD)

note: * Start with the easy numbers - the number of days before the * password can be changed, the number of days after which the * password must be chaged, the number of days before the password * expires that the user is told, and the number of days after the * password expires that the account becomes 
en: Minimum:	%ld
pl: Minimum:		%ld

en: Maximum:	%ld
pl: Maksimim:		%ld

en: Warning:	%ld
pl: Ostrzeżenie:		%ld

note: * The "last change" date is either "Never" or the date the password * was last modified. The date is the number of days since 1/1/1970.
en: Last Change:
pl: Ostatnia zmiana:

en: Never
pl: Nigdy

note: * The password expiration date is determined from the last change * date plus the number of days the password is valid for.
en: Password Expires:
pl: Hasło traci ważność:

note: * The account becomes inactive if the password is expired for more * than "inactdays". The expiration date is calculated and the * number of inactive days is added. The resulting date is when the * active will be disabled.
en: Password Inactive:
pl: Hasło nieaktywne:

note: * The account will expire on the given date regardless of the * password expiring or not.
en: Account Expires:
pl: Hasło traci ważność:

en: %s: do not include "l" with other flags
pl: %s: nie łącz "l" z innymi flagami

en: %s: permission denied
pl: %s: odmowa dostępu

en: %s: can't lock password file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z hasłami

en: %s: can't open password file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z hasłami

en: %s: unknown user: %s
pl: %s: nieznany użytkownik: %s

en: Changing the aging information for %s
pl: Zmieniam informację o użytkowniku %s

en: %s: error changing fields
pl: %s: błąd podczas zmieniania pól

en: %s: can't update password file
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku z hasłami

en: %s: can't update shadow password file
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku z ukrytymi hasłami

en: Error updating the DBM password entry.
pl: Błąd podczas aktualizacki bazy haseł DBM.

en: %s: can't rewrite shadow password file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't rewrite password file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z hasłami

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
pl: Użycie: %s [-f imię_nazwisko] [-r nr_pokoju] [-w tel_praca]
    	[-h tel_dom] [-o inne] [użytkownik]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
pl: Użycie: %s [-f imię_nazwisko] [-r nr_pokoju] [-w tel_praca] [-h tel_dom]

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
pl: Wpisz nową wartość lub wciśnij ENTER by przyjąc wartość domyślną

en: Full Name
pl: Imię i nazwisko

en: 	Full Name: %s
pl: 	Imię i nazwisko: %s

en: Room Number
pl: Numer pokoju

en: 	Room Number: %s
pl: 	Numer pokoju: %s

en: Work Phone
pl: Telefon do pracy

en: 	Work Phone: %s
pl: 	Telefon do pracy: %s

en: Home Phone
pl: Telefon domowy

en: 	Home Phone: %s
pl: 	Telefon domowy: %s

en: Other
pl: Inne

en: %s: Permission denied.
pl: %s: Brak praw dostępu.

en: %s: Unknown user %s
pl: %s: Nieznany użytkownik %s

en: %s: Cannot determine your user name.
pl: %s: Nie mogę ustalić twojej nazwy użytkownika.

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
pl: %s: nie mogę zmienić użytkownika `%s' na kliencie NIS.

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
pl: %s: `%s' jest nadrzędnym serwerm NIS dla tego klienta.

en: Changing the user information for %s
pl: Zmieniam informację o użytkowniku %s

en: %s: invalid name: "%s"
pl: %s: nieprawidłowa nazwa: "%s"

en: %s: invalid room number: "%s"
pl: %s: nieprawidłowy numer pokoju: "%s"

en: %s: invalid work phone: "%s"
pl: %s: nieprawidłowy numer telefonu do pracy: "%s"

en: %s: invalid home phone: "%s"
pl: %s: nieprawidłowy numer telefonu domowego: "%s"

en: %s: "%s" contains illegal characters
pl: %s: "%s" zawiera nieprawidłowe znaki

en: %s: fields too long
pl: %s: pola zbyt długie

en: Cannot change ID to root.
pl: Nie mogę zmienić ID na root.

en: Cannot lock the password file; try again later.
pl: Nie mogę zablokować pliku z hasłami; spróbuj później.

en: Cannot open the password file.
pl: Nie mogę otworzyć pliku z hasłami.

en: %s: %s not found in /etc/passwd
pl: %s: %s nie znaleziony w /etc/passwd

en: Error updating the password entry.
pl: Błąd podczas aktualizacji wpisu do bazy haseł.

en: Cannot commit password file changes.
pl: Wprowadzenie zmian do pliku passwd jest niemożliwe.

en: Cannot unlock the password file.
pl: Nie mogę usunąc blokady z pliku z hasłami.

en: usage: %s [-e]
pl: użycie: %s [-e]

en: %s: can't lock shadow file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't open shadow file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: line %d: line too long
pl: %s: linia %d: linia zbyt długa

en: %s: line %d: missing new password
pl: %s: linia %d: brakuje nowego hasła

en: %s: line %d: unknown user %s
pl: %s: linia %d: nieznany użytkownik %s

en: %s: line %d: cannot update password entry
pl: %s: linia %d: nie mogę zaktualizować wpisu do bazy haseł

en: %s: error detected, changes ignored
pl: %s: wykryto błąd, zignorowano modyfikacje

en: %s: error updating shadow file
pl: %s: błąd podczas aktualizacji pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error updating password file
pl: %s: błąd podczas aktualizacji pliku z hasłami

en: Usage: %s [-s shell] [name]
pl: Użycie: %s [-s powłoka] [nazwa]

en: Enter the new value, or press return for the default
pl: Wpisz nową wartość lub wciśnij ENTER by przyjąc wartość domyślną

en: Login Shell
pl: Powłoka logowania

en: You may not change the shell for %s.
pl: Nie możesz zmieniać powłoki dla %s.

en: Changing the login shell for %s
pl: Zmieniam powłokę logowania dla %s

en: %s: Invalid entry: %s
pl: %s: Nieprawidłowy wpis: %s

en: %s is an invalid shell.
pl: %s jest nieprawidłową powłoką.

en: Usage: %s [-(a|d)] shell
pl: Użycie: %s [-(a|d)] powłoka

en: Shell password:
pl: Hasło powłoki:

en: re-enter Shell password:
pl: Wpisz ponownie hasło powłoki:

en: %s: Passwords do not match, try again.
pl: %s: Hasła nie pasują, spróbuj ponownie.

en: %s: can't create %s
pl: %s: nie mogę utworzyć %s

en: %s: can't open %s
pl: %s: nie mogę otworzyć %s

en: %s: Shell %s not found.
pl: %s: Powłoka %s nie znaleziona.

en: Usage: expiry {-f|-c}
pl: Użycie: expiry {-f|-c}

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
pl: %s: OSTRZEŻENIE! Program musi posiadać SUID root!

en: %s: unknown user
pl: %s: nieznany użytkownik

en: usage: %s [-a|-u user] [-m max] [-r] [-t days] [-l locksecs]
pl: użycie: %s [-a|-u użytkownik] [-m maks] [-r] [-t dni] [-l bloksek]

en: Unknown User: %s
pl: Nieznany użytkownik: %s

en: Username   Failures  Maximum  Latest
pl: Użytkownik Niepowodzenia Maksymalnie Ostatnio

en:   %s on %s
pl:   %s na %s

en:  [%lds left]
pl:  [%lds pozostało]

en:  [%lds lock]
pl:  [%lds blokada]

en: usage: %s [-r|-R] group
pl: użycie: %s [-r|-R] grupa

en:        %s [-a user] group
pl:        %s [-a użytkownik] grupa

en:        %s [-d user] group
pl:        %s [-d użytkownik] grupa

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
pl:        %s [-A użytkownik,...] [-M użytkownik,...] grupa

en:        %s [-M user,...] group
pl:        %s [-M użytkownik,...] grupa

en: %s: unknown user %s
pl: %s: nieznany użytkownik %s

en: Permission denied.
pl: Dostęp zabroniony.

en: %s: shadow group passwords required for -A
pl: %s: plik z ukrytymi hasłami grup wymagany dla -A

en: Who are you?
pl: Kim jesteś?

en: unknown group: %s
pl: nieznana grupa: %s

en: Adding user %s to group %s
pl: Dodaję nowego użytkownika %s do grupy %s

en: Removing user %s from group %s
pl: Usuwam użytkownika %s z grupy %s

en: %s: unknown member %s
pl: %s: nieznany członek %s

en: %s: Not a tty
pl: %s: To nie tty

note: * A new password is to be entered and it must be encrypted, etc. * The password will be prompted for twice, and both entries must be * identical. There is no need to validate the old password since * the invoker is either the group owner, or root.
en: Changing the password for group %s
pl: Zmieniam hasło dla grupy %s

en: New Password:
pl: Nowe hasło:

en: Re-enter new password:
pl: Wpisz hasło ponownie:

en: They don't match; try again
pl: Nie pasują; spróbuj ponownie

en: %s: Try again later
pl: %s: Spróbuj ponownie później

en: %s: can't get lock
pl: %s: nie mogę zablokować

en: %s: can't get shadow lock
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't open file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku

en: %s: can't update entry
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu

en: %s: can't update shadow entry
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu do pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't re-write file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku

en: %s: can't re-write shadow file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't unlock file
pl: %s: nie mogę usunąc blokady z pliku

en: %s: can't update DBM files
pl: %s: nie mogę zaktualizwoać plików DBM

en: %s: can't update DBM shadow files
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku DBM z ukrytymi hasłami

en: usage: groupadd [-g gid [-o]] group
pl: użycie: groupadd [-g gid [-o]] grupa

en: %s: error adding new group entry
pl: %s: błąd podczas dodawania nowej grupy

en: %s: cannot add new dbm group entry
pl: %s: nie mogę dodać nowego wpisu do bazy dbm grup

en: %s: name %s is not unique
pl: %s: nazwa %s nie jest niepowtarzalny

en: %s: gid %u is not unique
pl: %s: uid %u nie jest niepowtarzalny

en: %s: can't get unique gid
pl: %s: nie mogę uzyskać niepowtarzalnego gid

note: * All invalid group names land here.
en: %s: %s is a not a valid group name
pl: %s: %s: nie jest prawidłową nazwą grupy

en: %s: invalid group %s
pl: %s: nieprawidłowa grupa %s

en: %s: -O requires NAME=VALUE
pl: %s: -O wymaga ZMIENNA=WARTOŚĆ

en: %s: cannot rewrite group file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z grupami

en: %s: cannot rewrite shadow group file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z ukrytymi grupami

en: %s: unable to lock group file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z grupami

en: %s: unable to open group file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z grupami

en: %s: unable to lock shadow group file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z ukrytymi grupami

en: %s: unable to open shadow group file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z ukrytymi grupami

en: %s: group %s exists
pl: %s: grupa %s istnieje

en: usage: groupdel group
pl: użycie: groupdel grupa

en: %s: error removing group entry
pl: %s: błąd podczas usuwania grupy

en: %s: error removing group dbm entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu dbm o grupie

en: %s: error removing shadow group entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu o ukrytej grupie

en: %s: error removing shadow group dbm entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu dbm z pliku ukrytych grup

note: * Can't remove the group.
en: %s: cannot remove user's primary group.
pl: %s: nie mogę usunąć podstawowej grupy użytkowników.

en: %s: group %s does not exist
pl: %s: grupa %s nie isnieje

en: %s: group %s is a NIS group
pl: %s: grupa %s jest grupą NIS

en: %s: %s is the NIS master
pl: %s: %s jest głównym serwerem NIS

en: usage: groupmems -a username | -d username | -D | -l [-g groupname]
pl: użycie groupmems -a użytkownik | -d użytkownik | -D | -l [-g grupa]

en: Unable to lock group file
pl: Nie można zablokować pliku z grupami

en: Unable to open group file
pl: Nie można otworzyć pliku z grupami

en: Cannot close group file
pl: Nie można otworzyć pliku z grupami

en: usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
pl: użycie: groupmod [-g gid [-o]] [-n nazwa] grupa

en: %s: cannot add new dbm shadow group entry
pl: %s: nie mogę dodać nowego wpisu dbm do pliku z ukrytymi grupami

en: %s: %u is not a unique gid
pl: %s: %u nie jest niepowtarzalnym gid

en: %s: %s is not a unique name
pl: %s: %s nie jest niepowtarzalną nazwą

en: unknown user %s
pl: nieznany użytkownik %s

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
pl: Użycie: %s [-r] [-s] [grupa [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
pl: Użycie: %s [-r] [-s] [grupa]

en: No
pl: Nie

en: %s: -s and -r are incompatibile
pl: %s: -s i -r są niekompatybilne

en: %s: cannot lock file %s
pl: %s: nie mogę zablokować pliku %s

en: %s: cannot open file %s
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku %s

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid group file entry
pl: nieprawidłowy wpis do pliku grup

en: delete line `%s'?
pl: usunąc linię `%s'?

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate group entry
pl: duplikat wpisu grup

en: invalid group name `%s'
pl: nieprawidłowa nazwa grupy `%s'

en: group %s: no user %s
pl: grupa %s: nie ma użytkownika %s

en: delete member `%s'?
pl: skasować członka `%s'?

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid shadow group file entry
pl: nieprawidłowy wpis do pliku z ukrytymi hasłami

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate shadow group entry
pl: duplikujący się wpis w pliku  ukrytych grup

en: no matching group file entry
pl: brak pasującego wpisu w pliku grup

en: shadow group %s: no administrative user %s
pl: ukryta grupa %s: brak użytkownika administracyjnego %s

en: delete administrative member `%s'?
pl: usunąć członka administracyjnego `%s'?

en: shadow group %s: no user %s
pl: ukryta grupa %s: nie ma użytkownika %s

en: %s: cannot update file %s
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku %s

en: %s: the files have been updated; run mkpasswd
pl: %s: pliki zostały zaktualizowane; uruchom mkpasswd

en: %s: no changes
pl: %s: bez zmian

en: %s: the files have been updated
pl: %s: pliku zostły zaktualizowane

en: %s: can't lock group file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z grupami

en: %s: can't open group file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z grupami

en: %s: can't lock shadow group file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z przesłoniętymi grupami

en: %s: can't open shadow group file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z przesłoniętymi grupami

en: %s: can't remove shadow group %s
pl: %s: nie mogę usunąć ukrytej grupy %s

en: %s: can't update shadow entry for %s
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu ukrytej grupy dla %s

en: %s: can't update entry for group %s
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu dla grupy %s

en: %s: can't update shadow group file
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku z ukrytymi grupami

en: %s: can't update group file
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku z grupami

en: %s: not configured for shadow group support.
pl: %s: nie skonfigurowany dla wsparcia ukrytych grup.

en: %s: can't delete shadow group file
pl: %s: nie mogę skasować pliku z ukrytymi grupami

en: usage: id [-a]
pl: użycie: id [-a]

en: usage: id
pl: użycie: id

note: * Start off the group message. It will be of the format * *      groups=###(aaa),###(aaa),###(aaa) * where "###" is a numerical value and "aaa" is the * corresponding name for each respective numerical value.
en:  groups=
pl:  grupy=

en: Username         Port     From             Latest
pl: Użytkownik       Port     Z                Ostatnio

en: Username                Port     Latest
pl: Użytkownik             Port     Ostatnio

en: **Never logged in**
pl: **Nigdy nie zalogowany**

en: usage: %s [-p] [name]
pl: użycie: %s [-p] [nazwa]

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
pl:        %s [-p] [-h host] [-f nazwa]

en: Invalid login time
pl: Nieprawidłowy czas logowania

en: 
    System closed for routine maintenance
pl: 
    System zamknięty do rutynowej konserwacji.

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
pl: 
    [Rozłączenie pominięte -- zezwolenie na logowanie się root-a.]

en: 
    Login timed out after %d seconds.
pl: 
    Limit czasu logowania przekroczony po %d sekundach.

en:  on `%.100s' from `%.200s'
pl:  na `%s.100s' z `%.200s'

en:  on `%.100s'
pl:  na `%.100s'

en: Login incorrect
pl: Nieprawidłowe logowanie

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
pl: Ostrzeżenie: logowanie ponownie odblokowanie po czasowej blokadzie.

en: Last login: %s on %s
pl: Ostatnie logowanie: %s na %s

en: Last login: %.19s on %s
pl: Ostatnie logowanie: %s na %s

en:  from %.*s
pl:  z %.*s

en: Starting rad_login
pl: Startuję rad_login

en: %s: no DBM database on system - no action performed
pl: %s: nie ma bazy DBM na tym systemie - żadna akcja nie została podjęta

en: %s: cannot overwrite file %s
pl: %s: nie mogę nadpisać pliku %s

en: %s: cannot open DBM files for %s
pl: %s: nie mogę otworzyć plików DBM dla %s

en: %s: the beginning with
pl: %s: rozpoczyna się od

en:  is too long
pl:  jest za długie

en: %s: error parsing line "%s"
pl: %s: błąd podczas przetwarzania lini "%s"

en: adding record for name
pl: dodaję rekord do nazwy

en: %s: error adding record for
pl: %s: błąd podczas dodawania rekordu dla

en: added %d entries, longest was %d
pl: dodano %d wpisów, najdłuższy był %d

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file
pl: Użycie: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] plik

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp] file
pl: Użycie: %s [-vf] [-p|g|sp] plik

en: Usage: %s [-vf] [-p|g] file
pl: Użycie: %s [-vf] [-p|g] plik

en: usage: newgrp [-] [group]
pl: użycie: newgrp [-] [grupa]

en: usage: sg group [[-c] command]
pl: użycie: sg grupa [[-c] polecenie]

en: unknown uid: %u
pl: nieznany uid: %u

en: unknown gid: %lu
pl: nieznany gid: %lu

en: Sorry.
pl: Wybacz.

en: too many groups
pl: zbyt wiele grup

en: Usage: %s [input]
pl: Użycie: %s [wejście]

en: %s: can't lock /etc/passwd.
pl: %s: nie mogę zablokować /etc/passwd.

en: %s: can't lock files, try again later
pl: %s: nie mogę zablokować plików, spróbuj później

en: %s: can't open files
pl: %s: nie mogę otworzyć plików

en: %s: line %d: invalid line
pl: %s: linia %d: nieprawidłowa linia

en: %s: line %d: can't create GID
pl: %s: linia %d: nie mogę utworzyć GID

en: %s: line %d: can't create UID
pl: %s: linia %d: nie mogę utworzyć UID

en: %s: line %d: cannot find user %s
pl: %s: linia %d: nie mogę znaleść użytkownika %s

en: %s: line %d: can't update password
pl: %s: linia %d: nie mogę zaktualizować pliku z hasłami

en: %s: line %d: mkdir failed
pl: %s: linia %d: mkdir nie powiodło się

en: %s: line %d: chown failed
pl: %s: linia %d: chown nie powiodło się

en: %s: line %d: can't update entry
pl: %s: linia %d: nie mogę zaktualizować wpisu

en: %s: error updating files
pl: %s: błąd podczas aktualizowania plików

en: usage: %s [-f|-s] [name]
pl: użycie: %s [-f|-s] [nazwa]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
pl:        %s [-x maks] [-n min] [-w ostrz] [-i nieakty] nazwa

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
pl:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} nazwa

en: User %s has a TCFS key, his old password is required.
pl: Użytkownik %s posiada klucz TCFS, jego stare hasło jest wymagane.

en: You can use -t option to force the change.
pl: Nie możesz używać opcji -t by wymusić zmianę.

en: Old password:
pl: Stare hasło:

en: Incorrect password for `%s'
pl: Nieprawidłowe hasło `%s'

en: Warning: user %s has a TCFS key.
pl: Ostrzeżenie: użytkownik %s posiada klucz TCFS.

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
pl: Wpisz nowe hasło (minimum %d, maksimum %d znaków)
    Proszę użyj kombinacji wielkich i małych znaków oraz cyfr.

en: New password:
pl: Nowe hasło:

en: Try again.
pl: Spróbuj ponownie.

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
pl: 
    Ostrzeżenie: słabe hasło (jednak wpisz je ponowie jeśli chcesz go użyć).

en: They don't match; try again.
pl: Nie pasują; spróbuj ponownie.

en: The password for %s cannot be changed.
pl: Hasło dla %s nie może być zmienione.

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
pl: Wybacz, hasło dla %s nie może być jeszcze zmienione.

en: %s: out of memory
pl: %s: brak pamięci

en: Cannot lock the TCFS key database; try again later
pl: Nie mogę zablokować bazy kluczy TCFS; spróbuj ponownie

en: Cannot open the TCFS key database.
pl: Nie mogę otworzyć bazy kluczy TCFS.

en: Error updating the TCFS key database.
pl: Błąd podczas aktualizacji bazy kluczy TCFS.

en: Cannot commit TCFS changes.
pl: Nie mogę potwierdzić zmian TCFS.

en: %s: Cannot execute %s
pl: %s: Nie mogę wykonać %s

en: %s: repository %s not supported
pl: %s: ropozytorium %s nie jest obsługiwane

en: %s: Permission denied
pl: %s: Dostęp zabroniony

en: You may not change the password for %s.
pl: Nie możesz zmieniać hasła dla %s.

en: Changing password for %s
pl: Zmieniam hasło dla %s

en: The password for %s is unchanged.
pl: Hasło dla %s pozostaje niezmienione.

en: Password changed.
pl: Hasło zmienione.

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
pl: Użycie: %s [-q] [-r] [-s] [hasło [shadow]]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]
pl: Użycie: %s [-q] [-r] [-s] [hasło]

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid password file entry
pl: nieprawidłowy wpis do pliku z hasłami

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate password entry
pl: duplikujący się wpis w pliku z hasłami

en: invalid user name '%s'
pl: nieprawidłowa nazwa użytkownika '%s'

note: * No primary group, just give a warning
en: user %s: no group %u
pl: użytkownik %s: brak grupy %u

en: user %s: directory %s does not exist
pl: użytkownik %s: katalog %s nie istnieje

note: * Login shell doesn't exist, give a warning
en: user %s: program %s does not exist
pl: użytkownik %s: program %s nie istnieje

note: * Tell the user this entire line is bogus and ask * them to delete it.
en: invalid shadow password file entry
pl: nieprawidłowy wpis w pliku z hasłami

note: * Tell the user this entry is a duplicate of * another and ask them to delete it.
en: duplicate shadow password entry
pl: duplikujący się wpis w pliku z ukrytymi hasłami

note: * Tell the user this entry has no matching * /etc/passwd entry and ask them to delete it.
en: no matching password file entry
pl: brak pasującego wpisu w pliku z hasłami

en: user %s: last password change in the future
pl: użytkownik %s: ostatnia zmiana hasła w przyszłości

en: %s: can't lock passwd file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z hasłami

en: %s: can't open passwd file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z hasłami

en: %s: can't remove shadow entry for %s
pl: %s: nie mogę usunąć wpisu z pliku z ukrytymi hasłami dla %s

en: %s: can't update passwd entry for %s
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu do pliku z hasłami dla %s

en: %s: can't update shadow file
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: can't update passwd file
pl: %s: nie mogę zaktualizować pliku z hasłami

en: %s: Shadow passwords are not configured.
pl: %s: Przesłonięte hasła nie są skonfigurowane.

en: %s: can't update entry for user %s
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu dla użytkownika %s

en: %s: can't delete shadow password file
pl: %s: nie mogę skasować pliku z ukrytymi hasłami

en: Sorry.
pl: Wybacz.

en: %s: must be run from a terminal
pl: %s: musisz uruchamiać z terminala

en: %s: pam_start: error %d
pl: %s: pam_start: błąd %d

en: Unknown id: %s
pl: Nieznany id: %s

en: You are not authorized to su %s
pl: Nie masz autoryzacji by używać su %s

note: require own password
en: (Enter your own password.)
pl: (Wpisz swoje własne hasło.)

en: %s: %s
    (Ignored)
pl: %s: %s
    (Zignorowano)

en: No shell
pl: Brak powłoki

en: Access to su to that account DENIED.
pl: Dostęp do polecenia su z tego konta ZABRONIONY.

en: Password authentication bypassed.
pl: Uwierzytelnianie na podstawie hasła pominięte.

en: Please enter your OWN password as authentication.
pl: Proszę wpisz swoje WŁASNE hasło jako hasło uwierzytelniające.

note: must be a password file!
en: No password file
pl: Brak pliku z hasłami

note: * Fail secure
en: No password entry for 'root'
pl: Brak wpisu do bazy haseł dla 'root'

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
pl: 
    Wpisz control-d by kontynuować normalny start,
    (lub podaj hasło root-a by przejść do trybu utrzymania systemu):

note: make new environment active
en: Entering System Maintenance Mode
pl: Wchodzę w tryb utrzymania systemu

en: %s: rebuild the group database
pl: %s: przebuduj bazę grup

en: %s: rebuild the shadow group database
pl: %s: przebuduj bazę przesłoniętych haseł

en: %s: invalid numeric argument `%s'
pl: %s: nieprawidłowy argument numeryczny `%s'

en: %s: unknown gid %s
pl: %s: nieznany gid %s

en: %s: unknown group %s
pl: %s: nieznana grupa %s

en: shell=%s
pl: powłoka=%s

en: inactive=%ld  expire=%s
pl: nieaktywne=%ld  wygaśnięcie=%s

en: GROUP=%u
pl: GRUPA=%u

en: HOME=%s
pl: KAT_DOM=%s

en: INACTIVE=%ld
pl: NIEAKTYWNE=%ld

en: EXPIRE=%s
pl: WYGAŚNIĘCIE=%s

en: SHELL=%s
pl: POWŁOKA=%s

en: %s: cannot create new defaults file
pl: %s: nie można utworzyć nowego pliku ze standardowymi ustawieniami

en: %s: cannot open new defaults file
pl: %s: nie można utworzyć nowego pliku ze standardowymi ustawieniami

en: %s: rename: %s
pl: %s: zmiana nazwy: %s

en: %s: group `%s' is a NIS group.
pl: %s: grupa `%s' jest grupą NIS.

en: %s: too many groups specified (max %d).
pl: %s: podano zbyt wiele grup (maks %d).

en: usage: %s	[-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
pl: użycie: %s	[-u uid [-o]] [-g grupa] [-G grupa,...]

en: 		[-d home] [-s shell] [-c comment] [-m [-k template]]
pl: 		[-d kat_dom] [-s powłoka] [-c komentarz] [-m [-k wzór]]

en: [-f inactive] [-e expire ]
pl: [-f nieaktywne] [-e utrata_ważności ]

en: [-p passwd] name
pl: [-p hasło] nazwa

en:        %s	-D [-g group] [-b base] [-s shell]
pl:         %s	-D [-g grupa] [-b baza] [-s powłoka]

en: 		[-f inactive] [-e expire ]
pl: 		[-f nieaktywne] [-e utrata_ważności ]

en: %s: error locking group file
pl: %s: błąd podczas blokowania pliku z grupami

en: %s: error opening group file
pl: %s: błąd podczas otwierania pliku z grupami

en: %s: error locking shadow group file
pl: %s: błąd podczas blokowania pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error opening shadow group file
pl: %s: błąd podczas otwierania pliku z ukrytymi grupami

en: %s: uid %u is not unique
pl: %s: uid %u nie jest niepowtarzalny

en: %s: can't get unique uid
pl: %s: nie mogę uzyskać niepowtarzalnego uid

en: %s: invalid field `%s'
pl: %s: nieprawidłowe pole `%s'

en: %s: invalid base directory `%s'
pl: %s: nieprawidłowy katalog bazowy `%s'

en: %s: invalid comment `%s'
pl: %s: nieprawidłowy komentarz `%s'

en: %s: invalid home directory `%s'
pl: %s: nieprawidłowy katalog domowy `%s'

en: %s: invalid date `%s'
pl: %s: nieprawidłowa data `%s'

en: %s: shadow passwords required for -e
pl: %s: ukryte hasła wymagane dla -e

en: %s: shadow passwords required for -f
pl: %s: ukryte hasła wymagane dla -f

en: %s: invalid shell `%s'
pl: %s: nieprawidłowa powłoka `%s'

en: %s: invalid user name '%s'
pl: %s: nieprawidłowa nazwa użytkownika '%s'

en: %s: cannot rewrite password file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z hasłami

en: %s: cannot rewrite shadow password file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: unable to lock password file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z hasłami

en: %s: unable to open password file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z hasłami

en: %s: cannot lock shadow password file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: cannot open shadow password file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error adding authentication method
pl: %s: błąd podczas dodawania metody uwierzytelniania

en: %s: error adding new password entry
pl: %s: błąd podczas dodawania nowego wpisu do pliku z hasłami

en: %s: error updating password dbm entry
pl: %s: błąd podczas aktualizacji wpisu dbm do pliku z hasłami

en: %s: error adding new shadow password entry
pl: %s: błąd podczas dodawania nowego wpisu do pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error updating shadow passwd dbm entry
pl: %s: błąd podczas aktualizacji wpisu dbm do pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: cannot create directory %s
pl: %s: nie mogę utworzyć katalogu %s

en: %s: user %s exists
pl: %s: użytkownik %s istnieje

en: usage: %s [-r] name
pl: użycie: %s [-r] nazwa

en: %s: error updating group entry
pl: %s: błąd podczas aktualizacji wpisu grupy

en: %s: cannot update dbm group entry
pl: %s: nie mogę zaktualizować wpisu dbm do pliku z grupami

en: %s: cannot rewrite TCFS key file
pl: %s: nie mogę przepisać pliku klucza TCFS

en: %s: cannot lock TCFS key file
pl: %s: nie mogę zablokować pliku klucza TCFS

en: %s: cannot open TCFS key file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku klucza TCFS

en: %s: cannot open group file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z grupami

en: %s: cannot open shadow group file
pl: %s: nie mogę otworzyć pliku z przesłoniętymi grupami

en: %s: error deleting authentication
pl: %s: błąd podczas usuwania informacji uwierzytelniającej

en: %s: error deleting password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu do pliku z hasłami

en: %s: error deleting shadow password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu do pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error deleting TCFS entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu TCFS

en: %s: error deleting password dbm entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu dbm do pliku z hasłami

en: %s: error deleting shadow passwd dbm entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisy dbm z pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: user %s is currently logged in
pl: %s: użytkownik %s jest aktualnie zalogowany

en: %s: warning: %s not owned by %s, not removing
pl: %s: ostrzeżenie: właścicielem %s nie jest %s, nie usuwam

en: %s: warning: can't remove
pl: %s: ostrzeżenie: nie mogę usunąć

en: %s: user %s does not exist
pl: %s: użytkownik %s nie istnieje

en: %s: user %s is a NIS user
pl: %s: użytkownik %s jest użytkownikiem NIS

en: %s: %s not owned by %s, not removing
pl: %s: właścicielem %s nie jest %s, nie usuwam

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
pl: %s: nie usuwam katalogu %s (would remove home of user %s)

en: %s: error removing directory %s
pl: %s: błąd podczas usuwania katalogu %s

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
pl: 		[-d kat_dom [-m]] [-s powłoka] [-c komentarz] [-l nowa_nazwa]

en: [-p passwd] [-L|-U] name
pl: [-p hasło] [-L|-U] nazwa

en: %s: out of memory in update_group
pl: %s: zabrakło pamięci w pdate_group

en: %s: out of memory in update_gshadow
pl: %s: zabrakło pamięci w update_gshadow

en: %s: no flags given
pl: %s: nie podano flag

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
pl: %s: ukryte hasła wymagane dla -e i -f

en: %s: uid %lu is not unique
pl: %s: uid %lu nie jest niepowtarzalny

en: %s: error deleting authentication method
pl: %s: błąd podczas usuwania metody uwierzytelniania

en: %s: error changing authentication method
pl: %s: błąd podczas zmiany metody uwierzytelniania

en: %s: error changing password entry
pl: %s: błąd podczas zmiany wpisu w pliku z hasłami

en: %s: error removing password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z hasłami

en: %s: error adding password dbm entry
pl: %s: błąd podczas dodawania wpisu dbm do pliku z hasłami

en: %s: error removing passwd dbm entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu dbm z pliku z hasłami

en: %s: error removing shadow password entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu z pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: error removing shadow passwd dbm entry
pl: %s: błąd podczas usuwania wpisu dbm z pliku z ukrytymi hasłami

en: %s: directory %s exists
pl: %s: katalog %s isnieje

en: %s: can't create %s
pl: %s: nie mogę utworzyć %s

en: %s: can't chown %s
pl: %s: nie mogę zmienić właściciela %s

en: %s: cannot rename directory %s to %s
pl: %s: nie mogę zmienić nazwy katalogu z %s na %s

note: better leave it alone
en: %s: warning: %s not owned by %s
pl: %s: ostrzeżenie: właścicielem %s nie jest %s

en: failed to change mailbox owner
pl: nie powiodła się zmiana właściciela skrzynki pocztowej

en: failed to rename mailbox
pl: zmiana nazwy skrzynki pocztowej nie powiodła się

en: 
    %s: %s is unchanged
pl: 
    %s: %s jest niezmieniony

en: Couldn't lock file
pl: Nie można usunąc blokady z pliku

en: Couldn't make backup
pl: Nie można wykonać kopii zapasowej

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
pl: %s: nie mogę odzyskać %s: %s (twoje zmiany są w %s)

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
pl: Użycie:
    `vipw' edytuje /etc/passwd      `vipw -s' edytuje /etc/shadow
    `vigr' edytuje /etc/group       `vigr -s' edytuje /etc/gshadow
